Panadol Novum 500mg tbl.flm.12 III

Kód: PHO3578490
Neohodnoceno
50 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
4.4.2024
Panadol Novum 500mg 12 tablet
  • obsahuje paracetamol, léčivou látku tlumící bolest a horečku.
  •  tablety se vstřebávají rychleji než standardní paracetamolové tablety, léčivá látka se uvolňuje již 5 minut po požití.
  •  nedráždí žaludek, nezpůsobuje krvácení a mohou jej užívat i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a osoby, které nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou.


Detailní informace

Detailní popis produktu

Dávkování a způsob užití
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Tento lék užívejte bez porady s lékařem nejdéle 7 dnů. Dětem nepodávejte přípravek bez porady s lékařem déle než 3 dny.
Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let: 1 - 2 tablety podle potřeby až 4x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodiny.
Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety). Maximální denní dávka je 4 g (8 tablet). Při dlouhodobé léčbě (déle než 10 dnů) by dávka za 24 hodin neměla překročit 2,5 g (5 tablet).
Dospívající 12 - 15 let: 500 mg paracetamolu (1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin.
Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka je 3 g (6 tablet). Nepodávejte více než 6 tablet za 24 hodin.
Děti 6 - 12 let: 250 - 500 mg paracetamolu (1/2 až 1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin.
Jednotlivá dávka je 1/2 tablety pro děti s tělesnou hmotností 21 - 32 kg, 1 tableta pro děti s tělesnou hmotností od 33 kg. Maximální denní dávka při tělesné hmotnosti 21 - 24 kg je 1,25 g (2 a 1/2 tablety), při tělesné hmotnosti 25 - 32 kg je 1,5 g (3 tablety) a při tělesné hmotnosti 33 - 40 kg pak 2 g (4 tablety).

Složení
Panadol Novum obsahuje:
- léčivou látkou je paracetamolum 500 mg v jedné tabletě;
- pomocné látky jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidon typ A, povidon 25, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, karnaubský vosk, potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E 171), hypromelosu, makrogol, polysorbát 80.

Kontraindikace
Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Přípravek není určen pro děti mladší než 6 let.



Doplňkové parametry

Kategorie: Teplota
Hmotnost: 0.05 kg
SÚKL kód: 0226668
EAN: 5054563082480

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: